a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

کولاک تئاتری‌ها در اسکار نودوپنجم

(سینماآفیس) – فهرست بازیگران فاتح اسکار نود و پنجم بیانگر این است که سهم تئاتری‌ها در تصاحب جایزه آکادمی آوارد، بیش از سایرین بوده و به نسبت دیگر دوره‌های این رویداد تئاتری‌ها بهتر عمل کردند.

در شب مسم اسکار پیش برندن فریزر به خاطر بازی در اقتباس سینمایی از نمایشنامه «نهنگ» به کارگردانی دارن آرونوفسکی برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش نخست شد. دارن آرونوفسکی برمبنای نمایشنامه «نهنگ» نوشته ساموئل دی.هانتر فیلمی به همین نام ساخت که نامزد چند جایزه از مراسم اسکار ۲۰۲۳ شده بود و در نهایت توانست برنده جایزه بهترین طراحی چهره‌پردازی  و بهترین بازیگر مرد نقش نخست شود. هانتر «نهنگ» را سال ۲۰۱۲ نوشت و اجراهای صحنه‌ای بسیار موفقی نیز داشت. این نمایشنامه داستان مردی ۶۰۰ پوندی چاقی را روایت می‌کند که از دنیا خودش را پنهان می‌کند و  خانه‌نشین است. او نمی تواند از خوردن دست بکشد و رفتارهای او در گذشته به اطرافیانش آسیب رسانده است.

ستارگان دنیای نمایش و سینما مانند استفانی هسو، آنجلا باست، کیت بلانشت و میشل ویلیامز و آستین باتلر از چهره‌های شناخته‌شده‌تری هستند که امسال نامزد جایزه اسکار بودند؛ اما برنده نشدند. استفانی هسو بازیگر فیلم «همه‌چیز همه‌جا به‌یک‌باره» است که برنده اصلی مراسم اسکار امسال با هفت تندیس اسکار بود، او شب مراسم، ترانه نامزد اسکار «این یک زندگی است» را اجرا کرد. هسو یکی از ستارگان برادوی محسوب می‌شود.

یکی دیگر از بازی‌های پرجزییات کاندیداها متعلق به آستین باتلر برای بازی در نقش الویس پریسلی بود. این بازیگر در فیلم «الویس» نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد نقش نخست بود و از بازیگران نسبتا پرکار و پرحضور عرصه تئاتر به شمار می‌آید. همچنین کیت بلانشت که سابقه بازی‌های درخشانی را روی صحنه تئاتر دارد و مخاطبان نمایش‌هایش خاطره‌های قوی از حضور او را در این عرصه در ذهن دارند، برای بازی در «تار» ساخته تاد فیلد نامزد اسکار بهترین بازیگر زن نقش نخست بود. میشل ویلیامز هم که نقش مادر استیون اسپیلبرگ را در فیلم اتوبیوگرافیک «خانواده فیبلمن» ایفا کرده بود و به خاطرش نامزد جایزه اسکار شد، تجربه بازی در تئاتر را داراست. همچنین دیگر بازیگر تئاتری این مراسم، آنجلا باست بازیگر فیلم ابرقهرمانی «پلنگ سیاه: واکاندا تا ابد» بود که نامزد اسکار برای بهترین بازیگر زن نقش مکمل شده بود.

منبع:ایران‌تئاتر

انتهای پیام/

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/12/23 12:18
شماره خبر : 88999
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=88999
بدون نظر

پیام بگذارید