a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

یادداشت امید شمس به مناسبت اکران فیلم ملاقات خصوصی

امید شمس، کارگردان فیلم سینمایی ملاقات خصوصی، یادداشتی به مناسبت آغاز اکران نخستین فیلم بلندش، منتشر کرد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری صبا: امید شمس در صفحه شخصی خود یادداشتی به مناسبت آغاز اکران فیلم سینمایی ملاقات خصوصی نوشت.

او در این یادداشت نوشته است:

سلام به هموطنان عزیزم ، عزیزانی که به من پیام دادند و از اکران فیلم «ملاقات خصوصی» در این شرایط انتقاد کردند. حق دارند. ما هم نمی‌خواستیم و ناچار شدیم. من هم دوست داشتم فیلم ملاقات خصوصی در شرایط مناسبی بشه نه در شرایط تلخی که همه داغداریم و عده ای از مردم از جمله هنرمندان در زندان. ملاقات خصوصی فیلم اول منه که برای ساختنش جان کندیم. فیلمی براساس واقعیت از زندگی طبقه‌ای که در آن بزرگ شده‌ام. داستان فیلم رو هنگام ساخت یک مستند از محیط زندان و از زندگی زنی الهام گرفتم که حکم اعدام داشت. امیدوار بودم ساخت این فیلم تاثیری هرچند کوچک بر زندگی چنین انسانهایی داشته باشه. زنانی که حق زندگی دارند. با دغدغه این فیلم را ساختم، چون قصه درد آدمهاییست که بینشان بزرگ شدم و دردشان را کشیده‌ام و درک کرده‌ام. امید و آرزوی زیادی داشتم که این فیلم در جشنواره فجر دیده بشه و اکران سراسری موفقی داشته باشه تا شاید تاثیری هرچند اندک بر زندگی افرادی از قشر خاموش بگذاره که فیلم بخشی از داستان اون‌ها رو روایت می‌کنه. فیلم به لطف خدا در جشنواره فجر پارسال با استقبال خیلی خوب مردم مواجه شد و منتخب تماشاگران بود اما متاسفانه هجوم دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌های ناجوانمردان و افکار بیمارگونه، باعث شد بی‌دلیل جایزه سیمرغ مردمی فیلم رو حذف کنند. تهیه کننده هم به حرمت رای و نظر مردم فیلم رو از جشنواره بیرون کشید. بعد از آن هم تا ماه‌ها اجازه اکران فیلم رو ندادند. حدود شش ماه تهیه کننده فیلم را به دندان گرفت و به دنبال پروانه نمایش بود که در نهایت با هزار بدبختی صادر شد. قرار شد هفتم مهر فیلم را اکران کنیم اما به دلیل اتفاقات تلخی که افتاد همه عزادار شدیم و از اکران دست کشیدیم.

دلم می‌خواد بدونید اکران فیلم در این زمان خارج از اختیار من، بازیگران و همه عوامل ملاقات خصوصی شکل گرفته و ای کاش فرصت دیگری بود تا در آن زمان مهمان چشمان شما می‌شدیم. امیدوارم روزی برسه که حال مردم خوب باشه و به هیچ‌وجه و در هیچ شرایطی فرهنگ و هنر ایران مورد هجوم قرار نگیره…

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/10/16 09:34
شماره خبر : 68279
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=68279
بدون نظر

پیام بگذارید