a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

طناب کشی وزیر فرهنگ و برادران لیلا

(سینماآفیس) – نسخه قاچاق و توقیفی آخرین ساخته سعید روستایی در حالی دست به دست می‌چرخد که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است؛ فیلم توقیفی نداریم.

فیلم « برادران لیلا » آخرین ساخته سعید روستایی، که در جشنواره‌های کن و برلین صاحب عناوینی شد، در حالی نسخه قاچاق آن دست به دست می‌چرخد که وزیر فرهنگ و ارشاد معتقد است. هیچ فیلم توقیفی نداریم.


وبسایت جشنواره‌ی فیلم کن اطلاعات مربوط به فیلم‌های حاضر در هفتاد‌و‌پنجمین دوره‌ی این رویداد سینمایی را منتشر کرد. فیلم برادران لیلا به کارگردانی سعید روستایی یکی از ۲۱ فیلم بخش رقابتی جشنواره‌ی کن امسال بود که برای کسب جایزه‌ی نخل طلای بهترین فیلم و دیگر جوایز بخش مسابقه بین‌الملل رقابت کرد. این فیلم دو ساعت و چهل‌و‌پنج دقیقه‌ای که جزو طولانی‌ترین فیلم‌های امسال جشنواره‌ی کن است، روز ۲۶ می (۵ خرداد) از ساعت ۱۴:۱۵ در سالن آنیس واردا، ۲۷ می (۶ خرداد) از ساعت ۱۷:۳۰ در سالن آئورا و روز ۲۸ می (۷خرداد) از ساعت ۱۵ پنجمین و آخرین نمایش خود را در سالن آیمکس جشنواره کن به نمایش درآمد و مورد تحسین حضار قرار گرفت.

در خلاصه داستان این فیلم که توسط وب‌سایت رسمی جشنواره فیلم کن منتشر شده، آمده:
«لیلا در ۴۰ سالگی تمام زندگی خود را صرف مراقبت از پدر و مادر و چهار برادرش کرده است. در کشوری که درگیر تحریم‌های اقتصادی بین‌المللی است، خانواده دائما با هم بحث می‌کنند و با زیر بار بدهی‌ خرد می‌شوند.  لیلا در حالی که برادرانش در تلاش برای گذراندن زندگی خود هستند، نقشه‌ای می‌کشد تا با راه‌اندازی یک تجارت خانوادگی آنها را از فقر نجات دهد.

در حالی‌که آنها به‌شدت به حمایت مالی نیاز دارند، لیلا متوجه می شود که پدرشان اسماعیل مخفیانه یک میراث خانوادگی را پنهان کرده است. او این میراث را به‌عنوان یک پیشنهاد برای تبدیل شدن به پدرسالار جدید قبیله، بالاترین افتخار در سنت ایرانی نگه داشته است.  این اتفاق باعث هرج‌و‌مرج در خانواده‌ای می‌شود که از پیش نیز شکننده بود. با بدتر شدن وضعیت سلامتی پدر، اقدامات هر یک از اعضای خانواده به تدریج خانواده را یک‌قدم به سمت انفجار نزدیک می‌کند.»

باید دید این اثر تلخ سینمایی که مشکلات توده جامعه که نشأت گرفته از تحریم و افزایش نرخ دلار و سکه، سبب فروپاشی یک خانواده می‌شود، دلیل عدم نمایش عمومی فیلم است یا سفرهای برون مرزی اثر!!!؟

انتهای پیام/

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/12/27 10:15
شماره خبر : 89114
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=89114
بدون نظر

پیام بگذارید