a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

پروندهای که به همت محمدجواد طاهری بسته میشود;

رفع سد معبر و سالم‌سازی حریم تئاتر‌شهر

 الزام حمایت پلیس در پاکسازی حریم و محیطپیرامونی تئاترشهر در نشست مشترک ریاست تئاترشهر وشهردار منطقه ۱۱

(سینماآفیس) – سرانجام با گذشت بیش از ۶ سال مطالبه اهالی هنر و دوستداران هنر نمایش به همتمحمد جواد طاهرینخستین اقدام عملی در راستای سالمسازی محیط پیرامونی مجموعه تئاترشهر تهران انجام شد.

این در حالی است که سالمسازی محیط تئاترشهر سالیان سال است که مورد مطالبه اهالی هنر بوده و هیچگاه اقدام عملی در این خصوص شکل نگرفته است.

گویامحمد جواد طاهریدر مدیریت بحران (روشن نگاه داشتن چراغ تئاترشهر با توجه به التهابات و ناآرامیها از بعد از ۲۵ شهریور) سعی وافر داشته و فراݝت خاطر.

وی در تازهترین اقدام تحولی خود در مقام ریاست مجموعه تئاترشهر طی نشستی مشترک با شهردار منطقه ۱۱ تهران، ضمن ارائه نقطه نظرات خودپیرامون ساماندهی حریم تئاتر شهر و انتقاد هنرمندان و تماشاگران از وضعیت فعلی این محوطه از  الزام حمایت پلیس از شهرداری در اجرای قانون برخورد با سد معبر سخن گفتند.

 

به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر ، محمدرضا موسوی شهردارمنطقه ۱۱ تهران و سید محمدجواد طاهری رئیس مجموعه تئاترشهر طی تازه ترین نشست مشترکی که در دفتر مدیریت شهرداری منطقه ۱۱ تهران برگزار شد ضمن ارائه نقطه نظرات خود پیرامون ساماندهی حریم تئاترشهر و  طرح انتقاد شهروندان، هنرمندان ، تماشاگران  از وضعیت فعلی محیط پیرامونی از  الزام حمایت پلیس از شهرداری در اجرای قانون برخورد با سد معبر و پا کسازی حریم این مجموعه سخن گفتند.

محمدرضا موسوی شهردار منطقه۱۱ در این نشست گفت: عزم مدیریت شهری برای حل معضل سد معبر حریم تاتر شهر جزم است و  ما مطابق قانون اقدام خواهیم کرد اما حل این مشکل به دلیل گستردگی ابعادموضوع، نیازمند ورود و همکاری جدی دستگاه های قضایی است .

وی افزود: ما با افرادی طرف هستیم که در پوشش دستفروش هم معبر راسد کرده و هم امنیت محدوده را مختل کرده اند و نیاز است که همکاریهای بیشتری با شهرداری شود .  ما قبلا هم اعلام کردیم رفع سد معبروظیفه ما است اما به خاطر معیشت برخی از دست فروشان نیازمند که شناسایی کردیم، قطعا ساماندهی خواهیم داشت.

شهردار منطقه ۱۱ تهران گفت: رسانه ها از ما مطالبه دارند و ما این مطالبه را بر حق می دانیم و ممنون افکار عمومی هستیم و حتی دعوت میکنیم که در اقدامات شهرداری همراه ما باشند و واقعیت را روایت کنند 

 

وی تصریح کرد: شهرداری منطقه۱۱ هیچ اقدامی علیه امرار معاش وکسب روزی حلال دستفروش نخواهد داشت. هدف ما ساماندهی است وطبق تحقیقاتی که انجام دادیم، افرادی که نیازمند واقعی هستند در طرح ساماندهی شرکت ساماندهی مشاغل حضور خواهند داشت اما سازش وتعاملی با برهم زننده نظم و اخلالگر نخواهیم داشت و به جد با کمک نیروی انتظامی با کسانی که اقدام به اجاره معبر و زورگویی و سد معبر دارندبرخورد می کنیم .

موسوی در این دیدار گفت: طی دو روز گذشته بنا بر مطالبه عمومی ومردم؛ تذکر لسانی در محدوده را آغاز کردیم و قطعا در اجرا با افرادی که همکاری نکنند مطابق قانون برخورد میکنیم .

سید محمد جواد طاهری رئیس مجموعه تئاترشهر هم ضمن قدردانی ازاقدامات شهرداری منطقه ۱۱ تهران و سایر مجموعه ها و نهادهایی که طی روزهای گذشته در عملیاتی شدن ماجرای بهسازی و ساماندهی حریم تئاتر شهر همکاری موثری داشتند، توضیح داد: بسیار خوشحالم که امروز با مدیری در شهرداری منطقه ۱۱ دیدار می کنم که در این مدت یکساله حضورم در مجموعه تئاتر شهر به من نشان داد ، از دسته مدیران پشت میز نشین نیست و تمام تلاش خود را به کار گرفته تا به واسطه نگاه عملیاتی و اجرایی خود با همراهی همکارانش، ماجرای ساماندهی مجموعه تئاترشهر و چهارراه ولیعصر را این بار از روی کاغد، به واقعیت نزدیک کند. همین فرآیند موجب شده که بنده به نمایندگی از اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم عزم جدی تری برای بهبود این وضعیت بحرانی داشته باشم.

وی با انتقاد شدید از وضعیت بحرانی حریم تئاتر شهر که تبدیل به محلی امن برای فروش مواد مخدر و نزاع های متعدد خیابانی توسط اراذل و اوباش شده، افزود: بحران در محیط پیرامونی مجموعه تئاترشهر و چهارراه ولیعصر، ماجرایی طولانی است که در این چندساله  تبدیل به دغدغه مشترک میان شهروندان، تماشاگران تئاتر، مدیران فرهنگی، هنرمندان ومدیران شهری شده  است. فرآیندی که متاسفانه طی هفته های اخیر باافزایش آسیب ها و ناهنجاری که در این منطقه به وجود آمده، به مرحله خطرناک و غیرقابل پیش بینی رسیده که باید برای مرتفع کردن آن به فکرراه چاره ای جدی باشیم. شرایطی که در روزهای اخیر مشاهده کردیم هم جزو دغدغه های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، هم وزیر میراث فرهنگی وهم شهردار تهران هم بوده است. به همین منظور تا زمانی که یک نگاه استراتژیک و اصولی درباره وضعیت فعلی صورت نگیرد نمی توانیم شاهداتفاق جدی در این زمینه باشیم.

رئیس مجموعه تئاترشهر ادامه داد: آنچه امروز به عنوان یک دغدغه درباره حریم و محیط پیرامونی تئاترشهر مطرح می شود، موضوعی نیست که بتوان آن را در قالب یک طرح کوتاه مدت و موقتی مرتفع کرد. بنابراین بنده هم با نظرآقای شهردار موافقم که آنچه باید صورت پذیرد اجرای یک طرح عملیاتی و زودهنگام در روزهای پیش رو با مشارکت تمامی نهادهای ذینفع در این ماجراست. فرآیندی که اکنون بخشی از آن در دست شهرداری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت میراث فرهنگی است. اما بخش بسیار مهمی از آن می تواند با همراهی همه جانبه مراجع محترم قضایی و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران عرصه را برای حضور چشمگیر اراذل و اوباش در این منطقه تنگ کند. موضوعی که اکنون محیط فرهنگی و اجتماعی مجموعه تئاترشهر را تبدیل به جولانگاهی برای فروشندگان موادمخدر و اراذل و اوباشی کرده که قطعا بر روند حضور مخاطبان وتماشاگران در این مجموعه تاثیرات منفی خود را به جای گذاشته و اصلا باطرح های موقتی قابل حل نیست.

 محمد جواد طاهری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: تاکنون جلسات ونشست های متعددی برای حل مشکلات حریم تئاترشهر برگزار شده که متاسفانه چندان به مرحله اجرایی نرسید. اما به نظرمی آید اکنون بااشتراک نظری که برای حل مشکلات فعلی پدید آمده، می توانیم به عملیاتی شدن طرح ها و ایده ها برای بهبود وضعیت فعلی تئاترشهر امیدوار باشیم. در این چارچوب بنده و همکارانم در مجموعه تئاترشهر، اداره کل هنرهای نمایشی و سایر مجموعه ها طرح هایی برای بهبود اوضاع فعلی مجموعه داریم که به واسطه همراهی هنرمندان و کارشناسان مسائل فرهنگی برنامه ریزی شده اند. اما قطع به یقین این کارهای فرهنگی زمانی می تواندعملیاتی شود که بتوانیم در حوزه های مربوط به حریم شاهد نتایج موثری هم باشیم. فضایی که امروز طی نشست با آقای شهردار مقدمه مناسبی برای اجرایی شدن عملیات بهسازی پیرامون تئاتر شهر است و طی روزهای پیش رو جزییات آن اعلام می شود.

این کارگردان و بازیگر تئاتراظهار کرد: ما برای حریم مجموعه تئاترشهر به ویژه معبر منتهی به ایستگاه مترو تئاترشهر و حتی بوستان دانشجو طرح هایی داریم که به واسطه همکاری شهرداری تهران، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در حوزه «ایران فرهنگی» و مجموعه های دیگر می تواند این منطقه را تبدیل به یکی جذاب ترین و تماشایی ترین مناطق شهر تهران برای استفاده ازعلاقه مندان هنر نمایش در همه گونه ها وحتی عموم شهروندان عزیزدر دیگر حوزه های اجتماعی و گردشگری نماید. موضوعی که به واسطه همراهی نیروی انتظامی و دستگاه محترم قضایی برای برخورد جدی تر با مزاحمت های موجود در محوطه تئاتر شهر و پاکسازی این منطقه از شر اراذل و اوباش و همچنین ساماندهی بساط گسترانی که واقعا برای تامین معیشت در این منطقه حضور دارند، می توانیم با یک پیوست فرهنگیاجتماعی محیط آرام و مطمئنی را برای خانواده های عزیز، شهروندان و هنرمندان شریف تئاتر فراهم سازیم.

وی در بخش پایانی اظهاراتش باردیگر ضمن قدردانی از شهرداری منطقه۱۱ ، شورای اسلامی شهر تهران و مجموعه وزارت میراث فرهنگی وگردشگری با سید محمود موسوی شهردار منطقه ۱۱ تهران درباره اجرای جزییات طرح ساماندهی و بهسازی حریم مجموعه تئاترشهر و چهار راه ولیعصر گفتگو کرد.

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1402/03/08 04:08
شماره خبر : 90796
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=90796

پیام بگذارید