a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
رحمت امینی

رحمت امینی مدرس و پژوهشگر تئاتر؛

تئاتر شهر یک موزه زنده است؛ آن را پاس بداریم

(سینماآفیس) – یک مدرس دانشگاه و کارگردان تئاتر معتقد است مجموعه تئاتر شهر به مثابه یک موزه زنده است که محیط پیرامونی اش می بایست از نگاه زیباشناسانه تری نسبت به وضعیت بحرانی کنونی برخوردار باشد.

 


به گزارش روابط عمومی مجموعه تئاترشهر، رحمت امینی مدرس دانشگاه، کارگردان و پژوهشگر تئاتر با اشاره به وضعیت نابسمان محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر گفت: تئاترشهر برای اهالی تئاتر یک قطب مهم تئاتر در تهران و شاید تمام ایران باشد که همواره برای هنرمندان و تماشاگران عرصه نمایش محلی ارزشمند تلقی می شود.

رحمت امینی افزود: من برای بهبود وضعیت پیرامونی این مجموعه پیشنهادی ندارم اما براین باورم که محیط پیرامونی تئاتر شهر باید در شأن تماشاگران و هنرمندان عرصه تئاترباشد. این مکان زیبا نه تنها یک مجموعه برای اجرای تئاتر که مثابه یک موزه زنده تئاتر است که همچنان اثر خلق می کند. بنابراین باید درمحیط پیرامونی و حریمش اتفاقات زیباشناسانه تری بیفتد.

شایان ذکر است طی روزهای اخیر تعدادی از هنرمندان شاخص عرصه تئاتر ضمن انتقاد از وضعیت فعلی حریم مجموعه تئاترشهر خواستار رسیدگی فوری مدیران و نهادهای مختلف در این زمینه شده اند که طی روزهای پیش رو مصاحبه و گفتگوهای این هنرمندان درباره شریط فعلی حریم تئاتر شهر منتشر خواهد شد.

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1402/03/16 08:24
شماره خبر : 90906
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=90906
بدون نظر

پیام بگذارید