a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

در بازدید رئیس کلانتری جامی از مجموعه تئاترشهر تشریح شد؛

برنامه‌های عملیاتی پلیس برای پاکسازی حریم تئاترشهر

(سینماآفیس) – رئیس کلانتری ۱۲۹ جامی در دیدار و گفت‌وگو با ریاست مجموعه تئاترشهر از اتخاذ تصمیمات جدید و عملیاتی پلیس در راستای سالم‌سازی محیط پیرامونی تئاترشهر خبرداد.

 

روابط‌عمومی تئاترشهر اعلام کرد؛ سرهنگ سعید لشینی رئیس کلانتری ۱۲۹ جامی تهران عصر روز دوشنبه بیست و نهم خردادماه ضمن بازدید از محیط پیرامونی محدوده چهارراه ولیعصر (عج) و تئاتر شهر با سید محمدجواد طاهری رئیس این مجموعه نیز دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

سیدمحمدجواد طاهری در ابتدای این دیدار ضمن تشکر از ریاست و کارکنان کلانتری ۱۲۹ جامی تهران که طی روزهای گذشته با جدیت بیشتر و چشمگیرتری مسائل و آسیب‌های موجود محیط پیرامونی تئاتر شهر را موردنظر خود قرار داده‌اند، توضیح داد: همه می‌دانیم که شرایط فعلی محیط پیرامونی مجموعه تئاتر شهر در چه وضعیت بحرانی و نگران‌کننده‌ای قرار دارد. موضوعی که علاوه بر بنده به‌عنوان رئیس تئاتر شهر که وظیفه پیگیری آن را به عهده دارم، اکنون در عالی‌ترین سطح مدیریتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور هنری و مدیرکل هنرهای نمایشی مشغول رسیدگی است و امیدوارم با همکاری بسیار خوب و مؤثری که بین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری، شهرداری تهران، شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری منطقه ۱۱، نیروی انتظامی و سایر مجموعه‌های مرتبط آغاز شده بتوانیم هر چه زودتر شاهد اتفاقات مهمی در بهبود شرایط باشیم.

 

او افزود: همه ما می‌دانیم که مشکلات پیرامونی مجموعه تئاتر شهر اکنون روی چه محورها و موضوعاتی قرار دارد، کما اینکه در این زمینه مصاحبه‌ها و گفت‌وگوها و اظهار نظرهای متفاوتی در رسانه‌ها منتشر شده که همگی آن‌ها در برگیرنده نکات مهمی برای حل بحران بسیار جدی محیط و حریم تئاتر شهر است. بنده به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموعه تئاتر شهر از دوستان در وزارت میراث فرهنگی و شهرداری منطقه ۱۱ قدردانی می‌کنم که طی هفته‌های گذشته برای موضوع حریم تئاتر شهر نهایت همکاری را با ما داشتند و امیدوارم با این رویکرد وحدت‌بخشی که میان دستگاه‌های مختلف فرهنگی و شهری به وجود آمده ما هرچه زودتر شاهد پاک‌سازی محیط تئاتر شهر از آلودگی‌ها و شرایط نابه‌سمانی باشیم که مدت‌هاست موجب ناراحتی شدید شهروندان، تماشاگران و هنرمندان برای رفت‌وآمد در این محوطه شده است.

 

رئیس تئاتر شهر خاطرنشان کرد: من چندی پیش هم در جلسه با شهردار منطقه ۱۱ تهران و سایر دوستانی که در حوزه مدیریت شهری مسئولیتی دارند، به این نکته تأکید داشتم که اگر می‌خواهیم در شهر تهران از یک «نقطه فرهنگی» مهم یاد کنیم، قطعاً محدوده چهارراه ولیعصر به‌ویژه حریم تئاتر شهر یکی از مهم‌ترین نقاطی است که می‌تواند تبدیل به یک فضای کامل فرهنگی برای خدمت‌رسانی به شهروندان تهرانی باشد. شرایطی که در سال‌های نه‌چندان دور وجود داشت اما در این سال‌ها به دلایل مختلفی که بارها به آن اشاره داشته، این کارکرد را از دست داده است؛ پس چه‌بهتر که اکنون با همکاری نیروی انتظامی، شهرداری منطقه ۱۱ و سایر مجموعه‌ها بتوانیم بار دیگر در احیای این نقطه فرهنگی اقدامات لازم را انجام دهیم.

 

از مشکلات مربوط به حریم تئاتر شهر آگاهی دارم

 

سرهنگ سعید لشینی رئیس کلانتری ۱۲۹ جامی تهران هم در این نشست گفت: بنده و همکارانم در کلانتری جامی به آسیب‌ها و بحران‌های بسیار زیادی که پیرامون محدوده تئاتر شهر وجود دارد، واقفیم و می‌دانیم که این شرایط آسیب‌های زیادی به محدوده چهارراه ولیعصر وارد ساخته است. بر همین اساس طی روزهای گذشته بنده علاوه بر جلسات متعددی که با دوستان در شهرداری پیرامون این موضوع برگزار کردم، تصمیم گرفتم تا با مدیریت مجموعه تئاتر شهر هم برای آگاهی از دغدغه‌های آنان صحبت‌هایی را انجام دهم.

 

او ادامه داد: بر اساس تازه‌ترین تصمیماتی که اتخاذ شده، برنامه‌های جدیدی را برای پاک‌سازی و مزاحمت‌های متعدد پیرامون حریم تئاتر شهر و چهارراه ولیعصر طراحی کردیم که به‌زودی اجرایی می‌شوند. به‌طور حتم وظیفه بنده و همکارانم ایجاد امنیت کامل برای رهگذران و افرادی است که رفت‌وآمد زیادی در محدوده چهارراه ولیعصر و حریم تئاتر شهر دارند. ما نهایت تلاش‌مان را انجام می‌دهیم که طی روزهای آینده برای امن سازی محیط تئاتر شهر اقدامات جدیدی را انجام دهیم.

 

لشینی تصریح کرد: از باب موضوعاتی که رئیس مجموعه تئاتر شهر هم به آن اشاره کرد، این قول را می‌دهم که مجموعه کلانتری جامی کنار شما و دوستان در شهرداری منطقه ۱۱ تهران است که بتوانیم هر چه زودتر نسبت به پاک‌سازی محیط تئاتر شهر اقدامات عملیاتی را انجام داده تا برای حفظ آرامش شهروندان، هنرمندان و تماشاگران تئاتر کارهای مؤثرتری صورت پذیرد.

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1402/04/01 03:55
شماره خبر : 91313
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=91313

پیام بگذارید