a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
محمد مهدی اسماعیلی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

پول مسئله فرهنگ نیست/کار یک روحانی، میلیاردها می‌ارزد

با اعمال ممیزی‌ها مشکلات حل خواهد شد

(سینماآفیس) – محمد مهدی اسماعیلی از اعمال ممیزی‌های بیشتر و برخورد با هنرمندان ناقض قانون خبر داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در بحث نمایش خانگی، صداوسیما مرجع صدور مجوز است، گفت: امیدواریم با ممیزی‌های صورت‌گرفته در آینده شاهد رفع موضوعات فعلی در این بستر باشیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت : در دولت تصویب کردیم تا مناطق ویژه فرهنگی در نقاط مختلف کشور ایجاد شود.

وی هدف از ایجاد این حرکت فرهنگی را توسعه فرهنگی به مناطق مختلف دانست و گفت: برای ایجاد عدالت فرهنگی در نقاط مختلف کشور و با توجه به استعداد های فرهنگی و هنری در استان‌ها منطقه ویژه فرهنگی تاسیس می شود.

اسماعیلی ایجاد زنجیره بزرگ کتاب‌فروشی در سراسر کشور را از دیگر برنامه‌ها عنوان کرد و افزود: انتظار داریم محل فروش در شهرستان اختصاص داده شود و ما نیز در بحث تأمین کتاب نیز هرآنچه در توان داشته باشیم بکار می‌گیریم.

وزیر فرهنگ بیان کرد: در قانون برنامه امسال ۵ درصد به مسائل عمرانی فرهنگی اختصاص‌داده‌شده که انتظار داریم مدیرکل استان و فرمانداران شهرستان این مهم را در دستور کار خود داشته باشند و شورای فرهنگ عمومی می‌تواند در بحث قانون جوانی جمعیت اقدامات خوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه به دنبال تعیین بودجه خوبی برای اجرای نقشه مهندسی فرهنگی در کشور هستیم، گفت: مشکل اختصاص اعتبار به طرح‌های آماده در حوزه فرهنگی نداریم و از طرح‌های خوب نیز حمایت می‌کنیم.

اسماعیلی اظهار داشت: اولویت‌های فرهنگی سراسر کشور در ۵ محور مبتنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری تدوین شده و به استان‌ها ابلاغ شده است و امروز سرانه مطالعه کشور ۳۳ دقیقه است و تلاش ما این است با برنامه‌ریزی افزایش پیدا کند.

وی به گرایش نوجوانان به سمت موسیقی های جدید اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۴۰۰ هزار نفر برای حضور در کنسرت‌های خارج از کشور بلیت بالای چندین ملیون تومانی تهیه کردند می‌شود با یک برنامه‌ریزی فرهنگی که سلیقه‌ای هم است اما با مدیریت درست می‌توانیم شاهد توفیقات خوبی باشیم.

وی تصریح کرد: در حوزه فرهنگی پول و اعتبار حرف اول را نمی‌زد، یک روحانی برجسته گاهی اقدامی انجام می‌دهد که هزاران میلیارد تومان نمی‌تواند آن را رقم بزند.

اسماعیلی با بیان اینکه در بحث نمایش خانگی صداوسیما مرجع صدور مجوز است، گفت: امیدواریم با ممیزی‌های صورت‌گرفته در آینده شاهد رفع موضوعات فعلی در این بستر باشیم و هر هنرمندی که قانون کشور را رعایت نکند قطعا مورد برخورد قرار می‌گیرد.

وی همچنین ادامه داد: در خصوص اعطای مجوز مؤسسه فرهنگی حاج میرزامحمد سلگی نیز اقدامات لازم را انجام خواهیم داد و حامی این مؤسسه نیز خواهیم بود و از ساخت مستند آن استقبال می کنیم .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ساماندهی فعالیت‌های ویژه قرآنی در مساجد که یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه است گفت: هر جا کار قرآنی شود توفیقات خوبی نیز حاصل می‌شود؛ لذا نگاه ما به فعالیت‌های قرآنی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌صورت ویژه است.

 

منبع/تسنیم

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1402/03/06 05:03
شماره خبر : 90738
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=90738
بدون نظر

پیام بگذارید