a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
روایت تصویری ارغوان

معرفی هیات داوران مسابقه روایت تصویری ارغوان

سینماآفیس: هیات داوران اولین مسابقه روایت تصویری ارغوان معرفی شدند، همچنین تاکنون ۴۵ اثر به این رویداد ارسال شده است.

پایگاه خبری سینماآفیس به نقل از روابط‌عمومی رویداد گزارش می‌دهد؛ رضوان سرمد دبیر اولین دوره مسابقه روایت تصویری ارغوان درباره تعداد آثار راه یافته به این دوره عنوان کرد: با توجه به فراخوان، ۵۵ اثر به دبیرخانه فرستاده شد که از میان آنها، ۴۵ فیلم بعد از ارزیابی توسط رضوان سرمد دبیر مسابقه و مستندساز، فریده صارمی مدیر اجرایی مسابقه و مستندساز و با مشورت موسسه آموزشی نیکوکاری رعد برای شرکت در بخش اصلی انتخاب شدند.

وی افزود: با توجه به اهداف مسابقه که ثبت احوال و زیست روزمره و مشکلات افراد دارای معلولیت است، تمامی آثاری که توسط افراد دارای معلولیت برای ما ارسال شد، به نمایش درآمد و تنها فیلم‌هایی کنار گذاشته شدند که از نظر محتوایی با اهداف مسابقه در تضاد بودند.

این مستندساز راجع به تدابیری که برای مشارکت هر چه بهتر افراد دارای معلولیت در رویداد پیش از برگزاری مسابقه اندیشیده شده بود، بیان کرد: برای اینکه افراد دارای معلولیت بتوانند راحت‌تر و بهتر روایت‌های تصویری خود را بسازند، در فاصله بین اعلام فراخوان تا پایان مهلت ارسال آثار، چهار کارگاه مستندسازی با گوشی تلفن همراه در موسسه نیکوکاری آموزشی رعد (برای افراد دارای معلولیت جسمی و حرکتی) و دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل فرشتگان (برای افراد ناشنوا و کم شنوا) برگزار شد که بنده در مقام دبیر مسابقه و نایب رئیس هیات مدیره انجمن مستندسازان سینمای ایران مدرس این کارگاه‌ها بودم.

این کارگردان هیات داوران مسابقه روایت تصویری ارغوان را معرفی کرد و گفت: هیات داوران مسابقه روایت تصویری ارغوان سه مستندساز و دو نفر از جامعه افراد دارای معلولیت متشکل از مهوش شیخ السلامی مستندساز، سعید رشتیان تهیه‌کننده سینمای مستند، فرزاد توحیدی مستندساز، بهاره آذر رییس انجمن حمایت از حقوق کودکان دارای معلولیت جسمی حرکتی و چند معلولیتی آفتاب سبز و فعال حوزه افراد دارای معلولیت، نوح منوری جامعه‌شناس و استادیار دانشگاه تهران هستند.

این هنرمند درباره حامیان رویداد گفت: اولین دوره مسابقه روایت تصویری ارغوان با همکاری انجمن مستندسازان سینمای ایران، موسسه آموزشی نیکوکاری رعد، سایت هاشور، دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین‌الملل فرشتگان و با حمایت بانک شهر در حال برگزاری است.

رضوان سرمد در پایان درباره زمان برگزاری رویداد عنوان کرد: فیلم‌ها در ۲ بخش «خود نگار» و «از نگاه دیگری» رقابت می‌کنند و در هر بخش سه جایزه مردمی، اعضای انجمن مستندسازان سینمای ایران و جایزه هیات داوران به برگزیدگان تعلق می‌گیرد. فیلم‌ها از تاریخ ۱۰ تا ۱۶ تیر ماه سال جاری در سایت هاشور به صورت آنلاین نمایش داده می‌شوند که تماشای آنها برای علاقه‌مندان رایگان است و مخاطبان می‌توانند به فیلم منتخب خود رای دهند. اختتامیه ۱۶ تیر ماه سال جاری در سالن مجتمع آموزشی نیکوکاری رعد برگزار و به منتخبان جوایزی داده می‌شود.

انتهای پیام/.

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1403/04/13 12:53
شماره خبر : 96904
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=96904
بدون نظر

پیام بگذارید