a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

پیام مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه به جشنواره تئاتر منطقه‌ای فجر یک

علی صفدری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برای  جشنواره تئاتر منطقه‌ای فجر یک، پیامی منتشر کرد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری ایلنا: استان کرمانشاه میزبان جشنواره تئاتر منطقه‌ای فجر یک است.

علی صفدری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان نیز به مناسبت این جشنواره، پیامی منتشر کرد.

در متن این پیام آمده است: 

«بسم الله الرحمن الرحیم

بسیار خرسندیم که فرصتی دست داد تا در گهواره تمدن ایران، میزبان جمعی هنرمندان و اهالی تئاتر کشور باشیم و این اتفاق را برای رشد فضای تئاتر استان به فال نیک می‌گیریم.

هنر و هنرمند ابزارهایی برای تعالی، رشد و تربیت جامعه هستند که باید این ابزار قدرتمند را برای نفوذ در بین آحاد مردم و اثرگذاری بیشتر تقویت کنیم.

هنر موثر هنری است که بتواند رابطه جدی با فرهنگ ایجاد کند و اثر بخشی اجتماعی هنر منوط به ایجاد ارتباط عمیق بین هنر و فرهنگ و جامعه است و اگر هنرمندی توانست با مردم ارتباط بگیرد طبیعتاً آثار او نیز ماندگار خواهند شد.

هنر متعالی در اسلام، ابزاری ارزشمند برای نیل به اهداف الهی و نمایان‌سازی راه سعادت جامعه است که علاوه بر زندگی فردی، زندگی اجتماعی افراد را هم تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.

تئاتر و نمایش یکی از اصیل‌ترین هنرهای ما برای انتقال مفاهیم و ارزش‌هاست. یک هنر انسان‌ساز و تمدن‌ساز که اگر بتوانیم از ظرفیت‌های آن به خوبی استفاده کنیم، یقینا اثرات آن در جامعه جاری و ساری خواهد شد.

جشنواره تئاتر فجر مناطق، فرصتی کم‌نظیر جهت هم‌افزایی بیشتر، انتقال تجربیات و تقویت زیرساخت‌های نمایشی استان‌ها است که علاوه بر آثار فراهم‌سازی امکان استفاده عموم مردم از این هنر، در زمینه توسعه عدالت فرهنگی و تمرکززدایی از مرکز نیز امری موثر خواهد بود.

اینک که در آستانه سالروز شهادت سردار دل‌ها و جان فدای ملت ایران، حاج قاسم عزیز هستیم، امید داریم که جامعه هنری و نمایشی کشور در معرفی مفاخر، برجستگان جامعه و الگوهای اخلاقی مناسب، نقشی پر رنگ‌تر از گذشته ایفا کند.

امید که این رویداد بزرگ هنری به خلق آثار فاخر، شناسایی استعدادها، تقویت زیرساخت‌های هنری و موجب استفاده هرچه بیشتر هنرمندان و هنردوستان کرمانشاهی بشود.»

لازم به ذکر است که چندی پیش اعلام شد سیدمصطفی موتورچی، حسینعلی شوندی، محمدرضا آزاد به همراه احمد جولایی و تاجبخش فناییان داوری آثار شرکت‌کننده در جشنواره تئاتر منطقه‌ای فجر یک به میزبانی استان کرمانشاه را به عهده خواهند داشت.

بیست و هفتمین جشنواره تئاتر مناطق در اولین گام اجرایی خود به دبیری علی صفدری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از ۷ تا ۱۰ دی‌ماه سال جاری با حضور ۱۷ گروه نمایشی و همراهی ۲۲۹ هنرمند از استان‌های شمال‌غرب، غرب و جنوب‌غرب کشور در این استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/10/07 10:22
شماره خبر : 67582
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=67582
بدون نظر

پیام بگذارید