a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

جشنواره تئاتر فجر منطقه ۲ افتتاح شد

بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منطقه ۲، بوشهر، چهارشنبه ۱۴ دی ۱۴۰۱، افتتاح شد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری صبا: بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر منطقه ۲ (بوشهر)، صبح امروز چهارشنبه ۱۴ دی ماه ساعت ۹ صبح در مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی استان بوشهر افتتاح شد.

عبدالرحیم افروغ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر و دبیر این دوره از جشنواره، معصومه عباسی معاون امور هنری اداره فرهنگ و ارشاد استان بوشهر، داوران و هنرمندان، در این مراسم حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم عبدالرحیم افروغ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر و دبیر جشنواره تئاتر فجر منطقه ۲ ضمن خوشامدگویی به حاضران گفت: «چه صدای دلنشینی است که جشنواره تئاتر فجر منطقه ۲ را با حضور ۲۵۰ هنرمند از ۸ استان کشور در استان بوشهر آغاز می‌کنیم.»

او ادامه داد: «افتخار و عزت ما به غیرت آبا و اجدادی‌مان و اصالت و نجابت مردم این سرزمین است.»

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر افزود: «در جوار مجتمع ۹ دی تمثال شهید رییسعلی دلواری جای دارد. کسی که پایان‌بخش استعمار بریتانیا بود و عنوان کبیر را از ادامه نام این کشور حذف کرد. بوشهر، سرزمین شهیدانی چون نادر مهدوی است. بزرگمردی که قطعا بعد از حضور در این استان دست به قلم خواهید برد و آثاری خلق می‌کنید که جانانه به زندگی بزرگ‌مردان بوشهری از جمله این شهید بپردازد و این عزیزان روی صحنه جانی دوباره بگیرند.»

افروغ در پایان سخنانش با بیان اینکه وجب به وجب این شهر و دیار گویای اتفاقات و لحظات جدی است که هر کدام روایتگر شش قرن عزت و دلیری زنان و مردان این دیار است‌، گفت: «امروز رسانه‌های بوشهر خبرهای شورانگیزی از حضور شما انعکاس می‌دهند و این برای ما قابل افتخار و مباهات است. امیدوارم زمانی که به اختتامیه می‌رسیم دوستان صمیمی و استادان عزیزی را برای راهنمایی و اعتلای هنر تئاتر در این سرزمین عزیز همراه خود داشته باشیم.»

چاووشی‌خوانی و اجرای موسیقی از دیگر برنامه‌های افتتاحیه بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور در استان بوشهر بود.

 ۱۶ گروه نمایشی با حضور بیش از ۲۰۳ هنرمند از استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، هرمزگان و مناطق آزاد قشم و اروند در بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور- منطقه ۲ که از تاریخ ۱۴ تا ۱۶ دی‌ماه به دبیری عبدالرحیم افروغ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر برگزار می‌شود، حضور دارند.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/10/14 09:35
شماره خبر : 68242
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=68242
بدون نظر

پیام بگذارید