a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

کتاب دوباره زنده کن ما را به بازار نشر آمد

کتاب دوباره زنده کن ما را مجموعه داستان های کوتاه برگزیده جایزه ادبی اُهنری در سال ۱۹۸۴، روانه بازار نشر شد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری صبا: کتاب دوباره زنده کن ما را مجموعه داستان های کوتاه برگزیده جایزه ادبی اُهنری با ترجمه لیدا طرزی به همت انتشارات نیستان، منتشر شد.

داستان های این مجموعه نیز به تاسی از جمله مشهور اُهنری که بر این باور بود هر انسانی برای خود داستانی دارد که قابل روایت کردن است، روایت های عامیانه، مردمی و در عین حال جذاب و خواندنی است. داستان هایی شکل گرفته در بطن مردمان عادی جامعه و روای بخشی از دردها و زخم ها و آرزوهای برجای مانده بر پوست و گوشت و خون آنها.
بخش قابل توجهی از نویسندگان زن در میان صاحبان اثر در این مجموعه حضور دارند.

زیبایی و تاثیرگذاری و سبک منحصر به فرد بسیاری از این داستان‌ها که در نشریات آمریکا منتشر شده، باعث شده سالها پس از مرگ وی، شاگردان و جمعی دوستدارانش به منظور اعتلای هنر داستان‌نویسی و حمایت و تشویق نویسندگان جوان در راستای داستان‌نویسی با موضوعات بدیع و انسانی اقدام به ایجاد جایزه‌ای با نام وی کنند که بیش از یکصد سال قدمت دارد.

این مجموعه نمونه جالب توجهی فضای ادبی و فکری در دهه ۱۹۸۰ در آمریکا را نشان می دهد. دهه ای که به گفته سرویراستار آن سال جایزه ادبی اُهنری نمایی است از دوران شکوفایی زنان نویسنده و هنری نویسندگی در ذهن زنان در جامعه آمریکا.

داستانهای این مجموعه از چهارده مجله همچون نیویورکر، آتالنتیک، گِرَند استریت، آنتائوس، سوانی ریویو، تریکوارترلی، هاارپرز، فیکشن اینترنشنال، کِینون ریویو، اَسِنت، مادمازل و مادر جونز انتخاب شده است.

ویلیام آبراهامز سرویراستار این کتاب در مقدمه خود بر این اثر با اشاره به افت شدید کیفیت محتوایی و ذهنیت حاکم بر نشریات و مجلات آمریکا در زمان انتشار این کتاب و با تاکید بر نقش غیر قابل انکار آنها در تولید داستان کوتاه بر این واقعیت دست گذاشته که جامعه آمریکایی دهه ۱۹۸۰ ظرفیت لازم برای نمایش آنچه در لایه های مختلف فکری و زیستی خودش جریان دارد را ندارد. در واقع مجلات با تغییر سبک و سلیقه و تلاش برای نو شدن، ظرفیت لازم برای شکوفایی به نویسندگان نمی دهند و از این رو انتشار این کتاب که گزیده ای از داستان های مجموعه ای بزرگ از نشریات است تلاشی است برای معرفی این تحولات و راویان آنها.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/10/14 09:35
شماره خبر : 68189
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=68189
بدون نظر

پیام بگذارید