a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

پیام استاندار یزد به جشنواره قصه‌گویی

مهران فاطمی، استاندار یزد، پیامی خطاب به بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر کرد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری ایلنا: به مناسبت برگزاری بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مهران فاطمی، استاندار یزد به این جشنواره پیام داد.

در متن این پیام آمده است:

«هنر از بلیغ‌ترین ابزارهای انتقال ارزش‌ها، صدای رسای فرهنگ‌ها و مامن ارتباط انسان‌ها در جوامع مختلف است. بی‌تردید این بستر بیان عواطف و درونیات بشر، آن‌گاه پرارزش و سازنده خواهد بود که ضمن تحریک احساسات، شوق و شور را در خدمت شعور گرفته و موجد حرکت‌های عظیم و ماندگار در دل تاریخ شود.

یکی از اشکال هنر سازنده، قصه‌گویی است که تاثیر آن در تربیت انسان، حقیقتی پذیرفته شده است. در این هنر، قصه‌گو با بیانی شیوا و جذاب، هنرمندانه دست کودک ذهن را گرفته و به سرزمین خیال می‌برد تا ظرائف تربیتی را در پس ماجراهای تلخ و شیرین، در ذهن کودک نهادینه سازد. از این رو هر آنچه که در زمینه ترویج قصه‌گویی رقم بخورد، تلاشی ارزشمند در ساحت تربیتی است که باید قدرش را دانست و از استمرار آن استقبال کرد.

بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی که امسال به میزبانی استان یزد برگزار می‌شود، رویدادی جذاب و در عین حال محملی ارزشمند برای انتقال تجربیات برگزیده عرصه قصه‌گویی برای خلق موقعیت‌های ممتاز تربیتی و پرورش فکری کودکان و نوجوانان است‌.

اینجانب ضمن تشکر و قدردانی از دست‌اندرکاران این رخداد فرهنگی، دوام توفیقات همگان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.»

بیست‌و‌چهارمین دوره این جشنواره از ۲۵ تا ۲۹ دی ۱۴۰۱ در شهر یزد برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/10/24 09:47
شماره خبر : 69129
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=69129
بدون نظر

پیام بگذارید