a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

آیا محمدحسین میثاقی هم از مدار خارج می‌شود؟

 

سینماآفیس) _ بخش رسانه‌ای تیم‌ملی با یک بیانیه نسبتا شدیداللحن به اظهارات شب گذشته محمدحسین میثاقی در برنامه فوتبال برتر پاسخ داد.

 

 

محمدحسین میثاقی در حالی که در کنار میهمانان خود کمال کامیابی‌نیا، فرشاد فرجی و دانیال اسماعیلی‌فر نشسته بود، اقدام به انتقاد تند از نحوه دعوت بازیکنان به تیم‌ملی کرد و در پایان صحبت‌هایش گفت: «بعضی از بازیکنان دعوت‌شده به تیم‌ملی را حتی به تمرین گل‌گهر راه نمی‌دادید.» او همچنین با اشاره روی تکیه کلماتی مثل ایجنت‌ها، این‌چنین به بینندگان القا کرد که دعوت از سوی برخی بازیکنان اهدافی خاص را در پشت خود داشته است.

 

با این صحبت مشخص بود که کادرفنی تیم‌ملی نیز بی‌کار نخواهند نشست و به این تشکیک محمدحسین میثاقی پاسخ خواهند داد.

 

در همان بخش اول بیانیه، به نکته‌ای اشاره شده و خطاب به تهیه کننده و مجری برنامه فوتبال برتر گفته شده: «اگر قرار به زیر سوال بردن و شک کردن‌ به انتخاب‌ها باشد، می‌توان از برنامه فوتبال برتر ایراد گرفت که در هفته‌های گذشته بعد از شکست سنگین یکی از تیم‌ها، یکی از بازیکنانش را به استودیوی برنامه دعوت کرده و در عین حال می‌شود اساس انتخاب تیم‌های هفته را نیز در این برنامه زیر سوال برد.»

 

این واکنش پس از آن رخ می‌دهد که اعضای کادرفنی تیم‌ملی شب گذشته باوجود تلاش برای حضور روی آنتن زنده برنامه، فرصت پاسخ به اظهارات میثاقی را پیدا نکردند و البته مشخص بود که امیر قلعه‌نویی و تیمش نسبت به بحث مطرح شده واکنش نشان خواهند داد، اگرچه ارتباط میان آنها و برنامه فوتبال برتر کاملا مثبت به نظر می‌رسید و حتی چند روز پیش امیر قلعه‌‎نویی، در گفت‌وگو با خبرنگاران و در انتقاد از عادل فردوسی‌پور نکته‌ای را مطرح کرده بود.

 

البته ممکن است طرفین تا هفته آینده از مواضع خود کوتاه بیایند اما از آنجا که برنامه فوتبال برتر یک برنامه با پخش هفتگی است، فعلا برگ دیگری بر این پرونده افزوده نخواهد شد و باید منتظر ماند و دید که دوشنبه شب بعدی چه اتفاقی رخ خواهد داد.

 

واکنش تند به میثاقی با کنایه به برنامه

 

بخش رسانه‌ای تیم ملی فوتبال بیانیه‌ای صادر کرد و نوشته است:

 

«با وجود ابهامات نادرست مطرح شده در یکی از برنامه‌های تلویزیونی درباره دلیل برگزاری مینی‌کمپ و زیر سوال بردن انگیزه‌‌های حرفه‌ای کادر فنی تیم ملی، به اطلاع می‌رساند سیاست کادر فنی تیم ملی نگاه دقیق و موشکافانه به لیگ برتر است که بر اساس همین سیاست خدشه‌ناپذیر و ادامه‌دار، کادر فنی تیم ملی از ابتدای فعالیت خود، بیشتر مسابقات لیگ برتر را به‌صورت حضوری و سایر رقابت‌ها را به‌صورت ویدیویی بارها و بارها مورد آنالیز قرار داد تا با تکیه بر افزایش اطلاعات از میزان توانایی بازیکنان مدنظر، نسل جدیدی را در راستای تامین منافع فوتبال ملی پایه‌گذاری کند.

 

در حالی شبهات ناروایی در این برنامه تلویزیونی به‌صورت یک‌طرفه علیه سیاست حرفه‌ای کادر فنی تیم ملی مطرح شد که با این طرز نگاه مبتدیانه، تعیین هفتگی تیم منتخب بازیکنان لیگ برتر یا دعوت از بازیکنانی که در همان روز پخش برنامه -یا با فاصله نزدیک- با شکست سنگین تیم‌شان راهی استودیوی تلویزیونی می‌شوند نیز می‌تواند شائبه‌دار یا با انگیزه‌های تجاری باشد.

 

با وجود اتهامات مطرح شده، سیاست فعلی کادر فنی به منظور حفظ منافع فوتبال ملی تداوم خواهد داشت و طرح این ادعاهای مخدوش نمی‌تواند خللی در انگیزه‌های کادر فنی و سایر اعضای تیم ملی ایجاد کند.

 

در ارتباط با برگزاری مینی کمپ، براساس علوم تمرینی و علوم مرتبط با دانش مربیگری، باید در نظر داشت که بی‌تمرینی بازیکنان لیگ برتری (غیر از استقلال و پرسپولیس) و لژیونرهای کشورهای عربی و تعدادی از کشورهای اروپایی بیش از سه هفته و سپس تنها سه جلسه تمرین جهت حضور در تورنمنت کافا موجب افزایش مصدومیت بازیکنان ملی‌پوش ایران می‌شد و به همین دلیل برگزاری مینی‌کمپ الزامی بود.

 

از سوی دیگر ماتریس بازیکنان تیم ملی براساس تحلیل عملکرد فنی نرم افزار هوش مصنوعی و در نظر گرفتن میزان تطبیق‌پذیری با مدل بازی تیم ملی، بررسی شخصیت، عملکرد رفتاری و شرایط سنی، هفته به هفته به‌روزرسانی می‌شود.

 

در پایان اعلام می‌دارد حق پیگرد قانونی به دلیل اتهامات مطرح شده در این برنامه تلویزیونی از سوی امور حقوقی فدراسیون محفوظ است.»

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1402/03/17 04:25
شماره خبر : 90983
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=90983
بدون نظر

پیام بگذارید