a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

سیما یقه برلین را گرفت

(سینماآفیس) – اداره کل تامین و رسانه بین الملل صداوسیما در نامه ای رسمی در پاسخ به اقدام مسئولان این بازار و جشنواره در جلوگیری از صدور مجوز برای حضور همکاران صداوسیما در این بازار، «این تصمیم سیاسی» را که «در تضاد با ماهیت فرهنگی این رویداد است»، محکوم و تصریح کرد: در سال‌های اخیر انتخاب و اعطای جوایز برلیناله صرفا با هدف سیاسی و نه هنری صورت گرفته… برای همین، اداره کل تامین صداوسیما هیچگاه علاقه‌ای یا مشارکتی در جشنواره برلیناله نداشته است. اکنون به نظر می‌رسد مسئولان جشنواره پا را فراتر گذاشته‌اند و این رویکرد کوته‌فکرانه و سیاست‌زده به هنر، در حال تسری به بازار هم هست.

در این نامه، با بیان اینکه چنین اقدامی یادآور سیاست شکست‌خورده «فشار حداکثری» دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران است، تصریح شده: شرم‌آور است که نهادی باقدمت، اکنون در تله گزارش‌های رسانه‌ای یک‌سویه علیه ایران افتاده و بر مبنای اخبار جعلی تصمیم اشتباهی گرفته است.

در این نامه در همین حال ابراز امیدواری شده است به زودی با حاکم شدن «منطق» بر منظومه فکری تصمیم‌گیرندگان این بازار، این اشتباه جبران شود و این رویکرد سیاست‌زده کوته‌نظرانه به زودی رخ بربندد.

بازار فیلم اروپایی برلین یکی از بازارهای مهم اروپایی در این حوزه محسوب می‌شود که هدف آن تجارت فیلم محتوای صوتی و تصویری تعریف شده است؛ اما به این دلیل که مسئولان جشنواره برلین، همزمان مسئولیت صدور مجوزها برای حضور در آن را نیز به عهده گرفته اند، این دوره در امور معمول تجاری اختلال ایجاد کرده اند.

انتهای پیام/

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/11/26 04:33
شماره خبر : 71924
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=71924

پیام بگذارید