a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

رضا کیانیان زیرذره‌بینِ عدلیه

(سینماآفیس) – پس از اعلام رئیس دستگاه قضا مبنی بر برخورد جدی با التهاب آفرینان در مسئله مسمومیت دانش آموزان، رضا کیانیان در صفحه شخصی خود تصویری طراحی شده منتشر کرد. باید دید این بازیگر نام آشنا چگونه اعمال قانون خواهد شد.

سینماپرس منتشر کرد: روز گذشته بود که رضا کیانیان، بازیگر سینما و تلوزیون در واکنش به مسمومیت دانش آموزان دختر در کشور، تصویری طراحی شده و البته توهین آمیز علیه نیرو های امنیتی را در استوری اینستاگرام خود منتشر کرد. تصویری که اصل آن توسط دنیا مدنی، بازیگر سینما، در پست اینستاگرامی منتشر شده بود و کیانیان آن را بازنشر داد. تصویری فتوشاپی که همراستا با اتهامات کذب رسانه‌های معاند طراحی و منتشر شده بود و این سلبریتی نیز با بازانتشار آن رسما مدعی شده بود که مسمومیت دانش آموزان برگردن نیروهای امنیتی و انتظامی کشور می‌باشد.

سلبریتی هتاک و التهاب آفرین مورد برخورد قضایی قرار خواهد گرفت؟

انتشار این استوری اگر چه بار دیگر موجب شد تا بار دیگر دغدغه مندان فرهنگی نسبت به آثار مخرب ول نمودن سلبریتی‌ها در کشور واکنش نشان دهند و بابت عدم برخورد با سلبریتی‌هایی همچون رضا کیانیان توسط نهاد های مربوطه گله کنند. فردی که در ماجرای فتنه مهرماه نیز از حضور پررنگی برخوردار بود اما با این همه نه تنها مورد مواخذه واقع نشد؛ بلکه توسط «انجمن سینمای جوان» موقعیت ویژه ای برای او تدارک دیده شد تا در فرایند سی و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بتواند با سینماگران جوان در قالب سلسله نشست‌های «۲۰-۳۹» گفتگو نماید و …

سلبریتی هتاک و التهاب آفرین مورد برخورد قضایی قرار خواهد گرفت؟

اما حالا غلامحسین محسنی اژه‌ای ظهر دوشنبه در دیدار با نمایندگان اقشار مختلف خبر امیدوار کننده‌ای را اعلام و به صراحت اظهار نمود: کسانی که همراه با دشمن التهاب آفرینی می‌کنند مورد برخورد قرار می‌گیرند در هر استانی یک شعبه در مرکز اختصاص یابد تا این افرادشایعه پراکن احضار شوند اگر مطلبی بدون استناد بیان شده که بر دلهره جامعه بیافزاید نباید از آنان گذشت حتماً در اصفهان هم‌شعبه خاص تشکیل دهند. حرفشان شنیده شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای افزود: اولین مسئله‌ای که این روزها همه با آن درگیر هستیم مسئله مسمومیت دانش آموزان در مدارس است که از شهر قم در آذر ماه شروع شد و متأسفانه تا امروز ادامه پیدا کرد.

وی ادامه داد: این مسئله با توجه به اینکه با جان انسان‌ها و ثانیاً با روان همه افراد ارتباط دارد فوق العاده حائز اهمیت است و همه دستگاه‌ها برای حل این مشکل نهایت تلاش خود را به کار گرفته‌اند.

رئیس دستگاه قضا تصریح کرد: موضوع مسمومیت‌ها به نظر می‌رسد سازمان یافته است و کاری است که دشمن نهایت بهره برداری را از این مسئله می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین اژه‌ای ادامه داد: در این ماجرا ملاحظه می‌کنید سرویس‌های مختلف و دشمنان جمهوری اسلامی در ماه اخیر چه حرف‌هایی زدند و چه موضع گیری‌هایی کردند و متأسفانه برخی افراد غافل و وابسته هم در داخل همان خط التهاب و ایجاد ترس و دلهره را دنبال کردند.

وی افزود: نهایت تلاش انجام می‌شود تا عوامل و علت اصلی مسئله شناسایی شود و امید است بزودی به جمع بندی برسد؛ هفته‌ای نیست که در وزارت کشور گزارشات جمع بندی نشود و با برخی عوامل برخورد شده و در مجموع اقدام همه جانبه صورت می‌گیرد.

رئیس دستگاه قضا خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که این اقدام یکی از مصداق‌های روشن افساد فی الارض در قانون است و عواملی که دستگیر شوند جزو کسانی هستند که بی تردید جزو مفسد فی الارض اند و یقیناً قوه قضائیه بصورت کاملاً ویژه و خارج از وقت رسیدگی می‌کند و عناصری که به هر نحوی در این کار به دخیل هستند به اشد مجازات که قانون پیش بینی کرده محکوم و با آنان برخورد قاطع خواهد شدو هیچ گونه اغماض نخواهد شد.

همچنین وی تصریح کرد: برخی مسائلی که امروز شاهد هستیم اساس کار آن دشمنی با نظام و ارزش‌هاست.

انتهای پیام/

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/12/16 12:18
شماره خبر : 74092
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=74092
بدون نظر

پیام بگذارید