a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

خبر آمد

سال گذشته نوید دادیم:
«خبرآمد
خبری در راه است
اکنون زمان آن رسیده است:
«پیک نامور که رسید از دیار دوست
آورد حرز جان ز خط مشکبار دوست»

– بی‌تردید ورودی‌های هرساله‌ی دانشگاه‌های هنر تنها به عاشقان و شیفتگان جذابیت‌های گرایشات هنری منحصر نمی‌شود، بلکه خیلی از آنها شاید جاماندگان دیگر رشته ها چون پزشکی و مهندسی باشند. اما دست آخر فارغ التحصیلان رشته های هنری تنها ۵درصدشان به بازارکار جذب خواهند شد. این در حالی است که خروجی آموزشگاه های آزاد هنری و یا افرادی که به شکل تجربی جذب هنر شده اند پشت صفِ عریض و طویل “بازار کار” علف به زیر پایشان سبز شده است.

پس تا همین جای کار کافیست تا “شغل” و جذب به بازارکار را بزرگترین چالش فعالین هنری دانست. معضلات بازار کار هر صنفی معمولا با کارآفرینان و ایجاد اشتغال در بخش خصوصی و دولتی به تعادل میرسد اما در حوزه ی فرهنگ و هنر کمتر کسی را سراغ داریم که به عنوان کارآفرین در این عرصه سرمایه گذاری کند حتی معدود فرصت های شغلی که از سوی بخش دولتی ایجاد شده یا به قشر خاصی تعلق گرفته و یا با رانت ها و پارتی ها به ازمابهتران می رسد.

پلتفرم «دفتر سینمایی» به استثنای پایگاه‌خبری تحلیلی سینماآفیس که بازوی رسانه‌ای این تشکیلات محسوب می‌شود.، سعی دارد تا برای تمامی اقشار فعال در سینما و تئاتر کشور فرصت های شغلی برابر و البته عادلانه در سراسر کشور ایجاد کند.
این مهم نوعی حمایت مادی و معنوی از جامعه هنری کشور است که به جهت افزایش نشاط و رفاه اجتماعی هنرمندان به عنوان قشر مولد فرهنگ در جامعه، کار آفرینی و اشتغالزایی و رفع موانع تولیدات نشاط‌آفرین را از مهمترین فعالیت‌ها و وظایف خود می‌دانیم.

با توجه به سخنان نوروزی مقام معظم رهبری، پله اول خودکفایی اقتصاد درون‌زاست و این مهم جز با فرصت‌های شغلی برابر و تمرکززدایی تولیدات فرهنگی و هنری از پایتخت میسر نخواهد شد. اپلی‌کیشن کاربردی دفترسینمایی که به مثابه یک بازار حرفه‌ای برخط و دائمی در اختیار هنرمندان سراسر کشور است سعی وافر و فراغت خاطر دارد تا عدالت فرهنگی برپا شود.

ما نخستین دفتر سینمایی را به پهنه و گستره کشور بنا نهادیم از دورترین تا نزدیکترین نقاط.
موسسه فرهنگی‌هنری دفتر سینمایی، موسسه‌ای مردم نهاد است که در راستای کارآفرینی و اشتغال هنرمندان گام‌های بزرگی برخواهد داشت که در روزهای آتی از طریق رسانه‌های جمعی اطلاع رسانی خواهد شد. ضمانت، دوام و گستردگی خدمات “دفتر سینمایی” در چشم‌انداز نه چندان دور تمامی مشکلات ناعادلانه و مافیایی هنرمندان سینما و تئاتر سراسر کشور را حل و فصل خواهد کرد و این مهم تنها مستلزم مشارکت حداکثری اهالی هنر است.

لذا از همین طریق تمامی هنرمندان در سراسر کشور را دعوت می‌کنم با ما از طریق این دو آدرس

www.cinemaoffice.ir

www.daftarecinemaii.ir

در تماس باشند.
ایجاد یک بازار رقابتی پایدار از خدمات هنری هم در سراسر کشور و هم در عرصه‌های بین المللی را از سیاست‌های کلان ما در آینده است.
به امید اعتلای فرهنگ و هنر ایرانی

پیمان طالبیان
صاحب امتیاز و مدیر‌مسئول

انتهای پیام/

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1402/01/16 03:54
شماره خبر : 89377
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=89377
بدون نظر

پیام بگذارید