a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

برگزاری پویش کتابخوانی ریحانه ۴ در انتشارات به‌نشر

پویش بزرگ کتابخوانی ریحانه ۴ برای بانوان و دختران از سوی انتشارات به‌نشر برگزار می‌شود.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری برنا: انتشارات به‌نشر پویش بزرگ کتابخوانی ریحانه ۴ برای بانوان و دختران را برگزار می‌کند.

این پویش همزمان با ایام سوگواری دهه فاطمیه، آغاز شد.

روایت‌ داستان‌های شیرین و جذاب پیرامون عفاف و حجاب و معرفی زنان برتر و الگوی ایرانی، محور و موضوع آثار این پویش است.

به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) که با این دوره، چهاردهمین پویش کتابخوانی خود را تجربه می‌کند، همانند پویش‌های مطالعاتی پیشین تلاش کرده است ۴ اثر را به عنوان منابع کتابخوانی به مخاطبان معرفی کند. این پویش ویژه بانوان است و در آن سعی شده است آثاری در گروه‌های کودک، نوجوان و بزرگسال انتخاب شوند تا ذائقه‌ها و سنین مختلف بیشتری را در بر گیرد.

حسین سعیدی، مدیرعامل به‌نشر، مهم‌ترین هدف پویش‌های مطالعاتی را معرفی کتا‌ب‌های خوب در موضوعات مبتلا به جامعه دانست و گفت: در شرایطی که فرهنگ حجاب و عفاف به عنوان یک واجب شرعی و دینی دستخوش تفسیرهای گوناگون قرار گرفته است، انتشارات آستان قدس رضوی خود را در قبال شرایط امروز جامعه مسئول و متعهد می‌داند؛ چرا که صرف‌نظر از جایگاه معنوی و متعالی آستان قدس رضوی در حفظ و گسترش معنویت و اخلاق و سیره رضوی، کتاب و فرآورده‌های محتوایی مکتوب، نقش بسیار مهم و اثرگذاری در حوزه‌های تربیتی و اعتقادی دارد و در ایجاد سلایق فکری و عقیدتی هیچ‌چیز به اندازه کتاب و آنچه می‌خوانیم در ذهن و ضمیر انسان‌ها تاثیرگذار نیست و بر همین مبنا پویش مطالعاتی ریحانه ۴ را با محوریت کتاب‌های پیرامون عفاف و حجاب ویژه مخاطبان دختر و بانوان در سه رده سنی کودک، نوجوان و بزرگسال برگزار می‌کنیم.

 

وی درباره محتوای آثار و مخاطبان آن از رده‌های سنی مختلف توضیح داد: یکی از منابع مطالعاتی چهاردهمین پویش مطالعاتی به‌نشر و چهارمین پویش مطالعاتی «ریحانه ۴»، مجموعه «قصه‌های حنانه» برای مخاطب کودک است. در این مجموعه دختری به نام حنانه می‌خواهد برای مراسم جشن تکلیف مدرسه یک روزنامه‌دیواری با موضوع حجاب درست کند؛‌ اما چیز زیادی در این‌باره نمی‌داند. به همین خاطر از دیگران کمک می‌خواهد و ماجراهای زیادی در این مسیر پیش می‌آید که در دوازده جلد به صورت داستان برای کودکان بیان شده است. مجموعه «قصه‌های حنانه» به قلم علی باباجانی و تصویرگری گلناز ثروتیان در یک جلد سخت نیز منتشر شده است. برای مخاطب نوجوان دو کتاب «دریا و آتش» و «ماه در آینه» معرفی شده است که در این آثار، داستان‌هایی با زبان شیرین برای نوجوانان در موضوع حجاب و عفاف بیان می‌شود. همچنین به فرازهای مهم کتاب «مسئله حجاب» نوشته شهید مطهری در کتاب «دریا و آتش» با نگاهی نو پرداخته شده است. نویسنده کتاب «دریا و آتش»، ناصر نادری و نویسنده «ماه در آینه» امیرمهدی مراد حاصل است. کتاب «خانوم ماه» ویژه مخاطب بزرگسال در ژانر کتاب‌های زنان قهرمان انتشارات به‌نشر منتشر شده است. این اثر با بهره‌گیری از زبان روایت و مبتنی بر شخصیت محوری و قهرمان‌سازی از همسر و مادری است که با زبانی شیرین و مادرانه بیان شده است و مخاطب با مطالعه آن با قهرمان داستان و روایت، همزادپنداری می‌کند و با او در بخش‌های مختلف کتاب همراه می‌شود و می‌آموزد.

مدیرعامل به‌نشر درباره زمان‌بندی برگزاری چهارمین پویش مطالعاتی «ریحانه» و نحوه شرکت در این پویش گفت: این پویش از ایام شهادت حضرت زهرا (س) آغاز به کار می‌کند و تا ولادت حضرت صدیقه طاهره (س) ادامه دارد. برای شرکت در این پویش علاقه‌مندان باید یکی از کتاب‌ها را انتخاب کرده و پس از مطالعه کتاب کد قرعه کشی (داخل کتاب) را به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ پیامک کنند. کتاب‌های این پویش با تخفیف ۲۰ درصد در فروشگاه‌های کتاب به‌نشر و سایت این انتشارات به آدرس www.behnashr.com عرضه می‌شوند. همچنین با هدف ارج‌ نهادن به افرادی که در این پویش مشارکت می‌‎کنند، هشت بسته هدیه هر یک به ارزش ۱۵ میلیون ریال در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/10/05 10:46
شماره خبر : 67405
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=67405
بدون نظر

پیام بگذارید