a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

اینترنشنال در خاک کیانیان

(سینماآفیس) – انتقاد رضا کیانیان بازیگر سینما، تئاتر از شبکه ایران اینترنشنال و دنبال‌کنندگان خطوطی که ترسیم می‌کند.

چندی پیش گفتگویی که بولتن جشنواره با رضا کیانیان، داشت از سوی وی مطرح شده بود: «من جشنواره فیلم فجر را تحریم نمی‌کنم و معتقدم باید بگذارم کسانی که به جشنواره اعتقاد دارند آن را برگزار کنند. برخی نمی‌توانند مخالف خود را تحمل کنند ولی من می‌توانم مخالف خود را تحمل کنم. حتی اگر در قدرت باشم هم می‌توانم مخالف خود را تحمل کنم.»

متن کامل این مصاحبه در این لینک قابل مشاهده است.

انتشار این مصاحبه واکنش‌های مختلفی را از سوی رسانه‌های مختلف چه داخلی و چه خارجی به دنبال داشت و به نظر می رسد این واکنش ها باعث شده است، بازیگر «آژانس شیشه‌ای» در متنی که درروز ۲۰ بهمن ماه در صفحه شخصی اش در فضای مجازی منتشر کرد به برخی از این واکنش‌ه به نوعی واکنش نشان بدهد.

رضا کیانیان با انتشار چند عکس از بازتاب مصاحبه‌اش نوشت:

«امیداورم این نوشته را بخوانید! که مصاحبه من درباره جشنواره فیلم فجر چگونه منتشر شده است؟

بی بی سی فارسی اینگونه بازتاب داد: «به جشنواره فجر نمی‌روم ولی آن را تحریم نمی‌کنم» با این عکس

ایران اینترنشنال اینگونه منتشر کرد «جشنواره فجر را تحریم نمی‌کنم». در زیر کپشن نوشت: در حالی که بسیاری از چهره‌های مطرح جشنواره را تحریم کردند…. با این عکس

هرکدام به شکل خاص خودشان خبررسانی کردند.

اما مهم این است که بیشتر «پوزیسیون» و «اُپوزسیون» فقط یک تیتر را خواندند. تیتر اینترنشنال را و براساس همین تیتر تصمیم گرفتند که مرا از خودشان بدانند یا دشمن خودشان.

اپُوزیسیون مرا برای داوری دعوت کرد و اپوزیسیون بد و بیراه نثارم می‌کرد.

واکنش رضا کیانیان به واکنش‌ها
لپ مطلب مصاحبه من این بود «اگر شما امروز جشنواره نمی‌روید من از زمان معجزه هزاره سوم جشنواره را کنار گذاشتم. نوشتم برگزارکنندگان جشنواره نمی‌توانند مخالف خود را تحمل کنند، چون تمامیت خواه هستند. اما من مخالف خود را تحمل می‌کنم به جشنواره نمی‌روم اما ان را تحریم نمی‌کنم». یعنی برگزارکنندگان جشنواره را تحریم می‌کنم نه خود جشنواره را چون «جشنواره متعلق به سینمای ایران است.»

وقتی جامعه دو قطبی می‌شود هر دو به دنبال .حذف دیگری هستند. در نتیجه نگاه حذفی دارند. جهان را به سیاه و سفید تقسیم می‌کنند. خودشان و مخالف خودشان

بعضی‌ها می‌نویسند ما نفهمیدیم شما کدام طرفی هستی؟ با مایی یا با اون ها؟ سیاه و سفید؟ زنگی زنگ یا رومی روم؟ این طرفی یا اون طرفی ؟ پاسخ می‌دهم من نمی‌خواهم حذف کنم می‌خواهم ایجاد کنم. نمی‌خواهم خراب کنم می‌خواهم بسازم.

تبصره: یادآوری می‌کنم بعضی کامنت‌ها ربات و فیک هستند، مثل کپشن چهارم، می‌توانید به صفحه اش بروید و ببینید.

انتهای پیام/

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
برچسب ها
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/11/21 01:47
شماره خبر : 71393
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=71393
بدون نظر

پیام بگذارید