a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

انتشار چاپ چهارم کتاب رفیق الزائر

چاپ چهارم رفیق الزائر (راهنمای عربی در سفر) به قلم سیدمحمدرضی مصطفوی نیا، رسول دهقان ضاد و اسعد کعبی، منتشر شد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری ایلنا:  رفیق الزائر (راهنمای عربی در سفر) اثر مشترک سیدمحمدرضی مصطفوی نیا، رسول دهقان ضاد و اسعد کعبی به همت به همت مؤسسه بوستان کتاب، به چاپ چهارم رسید.

این کتاب در ۲۱۶ صفحه در دانشگاه باقرالعلوم (ع) تهیه شده است.

کتاب حاضر به منظور کمک مسافران و زائران کشورهای عربی به ویژه کشور عراق در دو بخش تالیف شده است: در بخش اول، لغات و اصطلاحات پرکاربرد مورد نیاز مسافران در موقعیت‌های مختلف به دو شکل عربی فصیح قابل استفاده در تمامی سرزمین‌های عربی است و لهجه عراقی آمده است تا از رهگذر آن، مسافر و زائر بتوانند مطالب و خواسته‌های خود را منتقل کند؛ همچنین سخن مخاطب خود را بفهمد.

بخش اول به مکالمه‌های مختلف به لهجه عراقی اختصاص دارد به گونه‌ای ماهرانه تنظیم شده است. در اولین گام عبارت‌های تعارف و احوالپرسی ذکر شده که کاملاً مشابه کتاب‌های معتبر مکالمه به زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی می‌باشد.

در این بخش، فرد بعد از یادگیری عبارت‌های احوالپرسی ضمایر و اسماء اشاره را می‌آموزد که در معرفی خود و افراد همراهش در یک محیط خارجی دچار مشکل نشود. زبان‌آموز پروسه یادگیری خود را با فراگرفتن عبارت‌های پرسشی ادامه می‌دهد و سپس می‌آموزد چطور در مورد محل قرار گرفتن اماکن مختلف و همچنین زمان سؤالاتی را از مخاطب خود بپرسد. مخاطبین این کتاب می‌توانند نام وسایل و ادوات مختلف منزل را فرا بگیرد تا هنگام خرید، مشکلی برای انتقال مفاهیم نداشته باشد یا اینکه این مشکل حداقل برسد.

در گام بعد خواننده می‌تواند با تابلوهای مختلف آشنا شود تا مبادا ناآشنایی با این علائم برای فرد دردسرآفرین شود، ضمن آشنایی با این علائم می‌تواند به فرد برای طراحی چهره مناسب از فرهنگ و تمدن ایرانی کمک کند. بعد از آشنایی و تابلوها، نوبت به رزرو بلیط در دفاتر جهانگردی و سپس ورود به فرودگاه می‌رسد. در این بخش کلیدی‌ترین و کاربردی‌ترین عبارت ذکر شده است. ضمناً دو حالت «خروج از مرزهای هوایی» و «ورود به مرزهای هوایی» مورد بررسی قرار گرفته است.

بعد از فرودگاه، نوبت به ایستگاه قطار می‌رسد که فرد در این بخش می‌تواند عبارت‌های مخصوص خرید بلیط و سوال در مورد زمان رسیدن قطار، شماره کوپه و واگن و غیره فراگیرد.

یکی دیگر از موقعیت‌هایی که مسافران مواجه می‌شود، حضور در هتل است. فرد در این بخش عبارت‌های مخصوص به اجاره کردن یک اتاق و مسائل مربوط به آن را فرا می‌گیرد.

از دیگر موضوعاتی که در این کتاب مورد بحث قرار گرفته است می‌توان به کرایه کردن تاکسی، حضور در رستوران و سفارش دادن غذا، حضور در بازار و خریدن سوغات، حضور در میوه فروشی و سوپرمارکت و قصابی و غیره اشاره کرد.

قسمت مکالمه‌ها که در این کتاب ذکر شده، شامل دو بخش می‌باشد که در نخستین بخش سؤالات مشتری و در بخش دوم جواب‌های احتمالی متصدی آمده است.

در بخش دوم نیز تلاش شده است جایگاه‌های زیارتی – سیاحتی کشور عراق مخاطب شناسانده شود و زائران و مسافران با مطالعه آن بتوانند با شناخت بیشتری به این مناطق سفر کنند.

در این بخش به معرفی شهرهای مهم کشور عراق از جمله نجف اشرف، کوفه، کربلا، بغداد، کاظمین، سامرا، حله، کفل و بصره پرداخته شده است.

علاقمندان برای بهره‌مندی از تخفیف ۱۰ درصدی خرید این کتاب می‌توانند به سایت مؤسسه بوستان کتاب به آدرس www. bustaneketab. ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/11/06 01:17
شماره خبر : 70156
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=70156
بدون نظر

پیام بگذارید