a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

امضای تفاهمنامه بین جشنواره فیلم ۱۰۰ و شبکه نسیم

روز چهارشنبه ۵ بهمن تفاهمنامه‌ای بین جشنواره فیلم ۱۰۰ و شبکه نسیم به امضا رسید.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری ایلنا: نشست امضای تفاهمنامه بین سیزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم ۱۰۰ و شبکه تلویزیونی نسیم، روز چهارشنبه ۵ بهمن در سازمان سینمایی سوره، برگزار شد.

حمیدرضا جعفریان، رئیس شورای سیاست‌گذاری این جشنواره و رئیس سازمان سینمایی سوره، محمدرضا خوشرو، مدیر شبکه نسیم و یوسف منصوری، دبیر جشنواره فیلم ۱۰۰، در این نشست حصور داشتند.

یوسف منصوری دبیر سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ در ابتدای این مراسم ضمن بیان این نکته که شبکه نسیم در حوزه حمایت از هنرمندان جوان و کارهای طنز صاحب اعتبار و مرجع است گفت: طبق تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا می‌شود، شبکه نسیم در اختتامیه سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ یک اعتبارنامه ساخت اثر طنز تا سقف ۵۰۰میلیون ریال به یک اثر منتخب شبکه نسیم از میان آثار راه‌یافته به جشنواره فیلم ۱۰۰ اهدا خواهد کرد.

منصوری در ادامه گفت: همچنین این شبکه سه اعتبارنامه تا سقف ۵۰۰میلیون ریال در رویداد پرتاب (پیچینگ) جشنواره فیلم ۱۰۰ به سه ایده منتخب طنز اهدا خواهد کرد.

دبیر سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ سپس با بیان این نکته که این تفاهم مقدمه‌ای خواهد بود تا ان‌شالله امسال و سال‌های بعد شاهد آثار بیشتری در حوزه فیلم‌های کوتاه طنز باشیم گفت: ایجاد این مسیر و این تفاهم بهانه‌ای است برای اینکه با این جوایز بتوانیم بچه‌های فیلمساز را به سمت ساخت فیلم‌های کوتاه طنز هدایت کنیم.

در ادامه این نشست محمدرضا خوشرو مدیر شبکه نسیم با تاکید بر این نکته که فیلم‌های کوتاه همیشه مورد استقبال مردم و پخش‌کننده‌ها بوده و می‌تواند رنگ بستر پخش را متنوع کند گفت: به عنوان یک شبکه که کارکرد و ماموریتش تفریح و سرگرمی است و اساسا جنس کنداکتور آن به گونه‌ای است که برنامه‌های بلند خیلی در آن جایی ندارد، از ساخت فیلم‌های کوتاه استقبال می‌کنیم و همین الان هم پخش تعدادی از برگزیده‌های دوره‌های قبل جشنواره فیلم ۱۰۰ در بین برنامه‌های شبکه نسیم در کنداکتور ما قرار گرفته است.

خوشرو در ادامه گفت: زمانی که من در قوه قضاییه بودم هم همکاری‌ای با جشنواره فیلم ۱۰۰ داشتیم و از این همکاری همیشه استقبال می‌کنیم و احساس برنده بودن داریم.

مدیر شبکه نسیم سپس با بیان این نکته که ایده برخی از کارهای ۱۰۰ثانیه‌ای بسیار درخشان است گفت: قطعا به نظرم تولید یک اثر هنری رسانه‌ای در شکل ۱۰۰ثانیه سخت‌تر از شکل بلند آن است. چون فیلمساز باید تمام حرف‌های خودش را در یک شکل جذاب با زمان محدود بزند و احتمالا بارها و بارها باید فیلم را تدوین کند تا هم ریتمش درست باشد، هم حرف‌ها زده شود و هم قصه ایراد ساختاری نداشته باشد و در نهایت هم بتواند به مخاطب شوک وارد کند.

خوشرو در پایان افزود: برایمان جای خوشحالی است که بتوانیم در این رویداد باشیم و این مهم است که عزیزانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند بدانند که درهای رسانه به رویشان باز است و عزیزانی که کار کوتاه می‌سازند به اندازه بضاعتشان می‌توانند در رسانه حضور داشته باشند، چون همانطور که می‌دانید بسیاری از بزرگان سینما از همین جنس کار شروع کردند و زمانی که ما سال‌ها پیش در کارگاه‌هایشان شرکت می‌کردیم خاطرات زیادی از ساخت فیلم‌های کوتاهشان در ابتدای مسیر فیلمسازی‌شان داشتند.

سیزدهمین جشنواره فیلم ۱۰۰ به دبیری یوسف منصوری و به همت سازمان سینمایی سوره ۹ تا ۱۲ اسفند برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/11/06 01:17
شماره خبر : 70153
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=70153
بدون نظر

پیام بگذارید