a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید
ارکستر ملی ایران

طوفان ارکستر ملی، سرزمین  چایکوفسکی را درنوردید

 

(سینماآفیس) – ارکستر ملی ایران که به مناسبت هفته فرهنگی ایران در روسیه به سر می‌برد دومین اجرای خود را در سالن تاریخی “کاپلا” سن‌پترزبرگ  اجرا کرده و مورد استقبال کم نظیر مخاطبین قرار گرفت. 

 

ارکستر ملی ایران شب گذشته با ترکیبی از نوازندگان ایرانی و روسی در اجرای دوم خود در قالب هفته فرهنگ ایران در روسیه به اجرای قطعات فاخر موسیقی ایرانی پرداخت.


در این اجرا، ۱۹ نوازنده ایرانی و ۱۶ نوازنده روس، قطعات موسیقی اصیل ایرانی را در ارکستر تلفیقی با سازهای ایرانی چون قانون، تار، نی و تنبک اجرا کردند.


آرش امینی رهبر این ارکستر بود و طی آن قطعات: هشت بهشت اثر جواد معروفی، خاک مهرآئین اثر علی اکبر قربانی، خوش آمدی اثر رضا نارون، ای ایران اثر روح الله خالقی با آواز امیرحسین سمیعی و اسمر اثر کاظم داودیان را اجرا کرد.


پیش از این و در افتتاحیه هفته فرهنگ ایران در روسیه، ارکستر ملی ایران در سالن مالی تئاتر مسکو به روی صحنه رفته بود که آن برنامه هم با استقبال و تشویق های پی در پی تماشاچیان همراه بود.


اجرای ارکستر ملی ایران در سالن کاپلا سن پترزبورگ با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه، مهدی سالم مدیرعامل بنیاد رودکی بود.


اجرایی که مانند شب نخست با استقبال فراوان هنردوستان روسی و تشویق های بی امان حاضران در سالن همراه بود.

 

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1402/04/18 07:43
شماره خبر : 91704
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=91704
بدون نظر

پیام بگذارید