a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

انتشار فراخوان پنجمین جشنواره ملی تئاتر کمدی خندستان

فراخوان پنجمین جشنواره ملی تئاتر کمدی خندستان، منتشر شد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری برنا: تالار هنر و دفتر تخصصی هنرهای نمایشی وابسته به سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برای پنجمین جشنواره ملی تئاتر کمدی خندستان، فراخوان داد.

این جشنواره در تلاش است تا شناخت، ارزیابی و حمایت از گروه‌های تئاتر کمدی در سراسر کشور، ارتقای سطح کیفی آثار و همچنین تلاش در جهت ایجاد و ترویج فضای شاد مبتنی بر فرهنگ اصیل ایرانی ـ اسلامی را در نظر بگیرد.

این جشنواره اسفند ۱۴۰۱ در اصفهان برگزار خواهد شد.

همچنین این جشنواره در دو  بخش‌ صحنه‌ای و بخش بیرونی، برگزار می‌شود.

در بخش صحنه‌ای این جشنواره، آثار رسیده به دبیرخانه در ۹ زمینه نویسندگی متن، کارگردانی، بازیگری زن، بازیگری مرد، طراحی صحنه، طراحی لباس، موسیقی، طراحی گریم و اثر برگزیده (جایزه‌ای برای بهترین تهیه‌کننده) مورد ارزیابی و داوری قرار خواهند گرفت.

در بخش بیرونی نیز گونه‌های مختلف تئاتر بیرونی اعم از خیابانی، میدانی، محیطی و… که خارج از سالن‌های متداول و رسمی و با استفاده از امکانات بیرونی و محیطی به اجرا بپردازند و از فضای شهری به‌مثابه صحنه نمایش بهره ببرند، مورد داوری و ارزیابی قرار خواهند گرفت. گروه‌های متقاضی می‌توانند در دو بسته موضوعی «آزاد» و «زنده‌رود» در این بخش شرکت داشته باشند.

بر اساس اعلام دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی تئاتر کمدی خندستان، گروه‌ها و هنرمندان متقاضی می‌توانند تا ۱۰ بهمن‌ ۱۴۰۱ با ثبت‌نام در سایت اطلاع‌رسانی «جشنواره خندستان» نسبت به ارسال آثار برای جشنواره اقدام کنند. نتایج گروه‌های پذیرفته‌شده نیز تا ۱۵ بهمن‌ اعلام خواهد شد.

علاقه‌مندان به دریافت اطلاعات بیشتر از این جشنواره می‌توانند به وب‌سایت جشنواره خندستان به نشانی https://khandestan-isf.irمراجعه کنند و یا با شماره تلفن‌های ۰۳۱۳۵۶۶۰۸۸۴ و ۰۳۱۳۵۶۶۰۸۸۸ تماس بگیرند.

هنرمندان عرصه نمایش همچنین می‌توانند فیلم آثار خود را به نشانی اصفهان، خیابان لاله جنوبی، خیابان قدس، جنب فروشگاه رفاه، تالار هنر، کدپستی ۸۱۴۴۵۰۱۸۵۰، دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی تئاتر کمدی خندستان ارسال کنند.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/10/20 05:54
شماره خبر : 68649
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=68649
بدون نظر

پیام بگذارید