a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

دنیای عمودی من به چاپ رسید

کتاب دنیای عمودی من نوشته یرزی کوکوچکا با ترجمه رامین شجاعی، منتشر شد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری ایلنا: کتاب دنیای عمودی من به قلم یرزی کوکوچکا با ترجمه رامین شجاعی به همت نشر نون، به چاپ رسید.

این کتاب سرگذشت کوهنورد افسانه‌ای، یرزی کوکوچکا، است. وی اسطوره دنیای کوهنوردی است.

کوکوچکا دومین مرد در تاریخ بشر است که توانسته در زمانی کم، از ۱۴ قله هشت هزار متری جهان صعود کند. علاوه بر این او موفق شد از مسیرهای جدیدی صعود را انجام دهد که پیش از او هرگز کسی چنین نکرده بود.

این زندگی‌نامه روایتی زنده، تکان‌دهنده و بسیار الهام‌بخش از مردی است که از فقر و هیچ، در سالهای سیاه لهستان آغاز کرد و تا حد انسانی افسانه‌ای بالا رفت. مردی که در هیچ صعودی شکست نخورد و مسیر صعودش در K۲، سخت‌ترین کوه دنیا، با سنگ‌نوردی در ارتفاع بالای ۸۴۰۰ متر و بدون اکسیژن، مسیر خودکشی نام گرفت.

یرزی کوکوچکا با زبانی صمیمی و عمیق، شرح می‌دهد که چگونه توانست بودجه‌اش را از راه رنگ‌آمیزی دودکش‌ها و ساختمان‌ها به دست آورد و با امکانات و ابزاری جزیی ۹ صعود هشت هزار متری از مسیرهای جدید و ۴ صعود زمستانی انجام داد.

این کتاب سرشار از گزارش‌های میدانی و براساس صعودهای سخت در شرایط دشوار است. گزارش‌هایی که نشان دهنده اراده و نیز قدرت بدنی اعجاب‌آور و تخصص ذاتی این اَبَرکوهنورد است.

باخواندن این کتاب در می‌یابیم کوکو چکا یک استثنا نیست، بلکه او به نسلی تعلق دارد که به نسل طلایی هیمالیانوردی لهستان معروف شد. آن‌ها نمایندگان روح جمعی کشوری بودند که صعودهای خیره کننده، عظمت و فخر یک ملت را به نمایش می‌گذاشتند.

«دنیای عمودی من» از مجموعه کتابهای ارزشمندی است که نشر نون در منظومه سرگذشت‌نامه‌های خود منتشر کرده است. همچنین این سومین کتابی است که این نشر در زمینه کوهنوردی منتشر می‌کند. از این مجموعه تا به حال کتابهای «ورای ممکن» و «کوهنوردان راه آزادی» نیز از سوی نشر نون راهی بازار کتاب شده است.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

 

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/10/05 10:46
شماره خبر : 67411
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=67411
بدون نظر

پیام بگذارید