a
به وب سایت مجله دفترسینمایی خوش آمدید

انتشار کتاب کتاب عملیات اندیشه‌ورزی درون اقشار ملت از راس تا لایه‌ها

کتاب عملیات اندیشه‌ورزی درون اقشار ملت از راس تا لایه‌ها نوشته سیدمحمود کمال آرا، منتشر شد.

به گزارش سینماآفیس به نقل از خبرگزاری ایلنا: کتاب عملیات اندیشه‌ورزی درون اقشار ملت از راس تا لایه‌ها اثر سیدمحمود کمال آرا به همت اندیشکده روابط بین الملل، منتشر شد.

این کتاب در ۱۴۶ صفحه و با قیمت ۱۶۰ هزار تومان، به چاپ رسیده است.

در قالب مبانی، شیوه نامه و الگوهای داخلی و خارجی نوشته شده و به مبانی اندیشه ورزی، شیوه نامه‌ها و نحوه توسعه اندیشه ورزی و نیز الگوهای اندیشه ورزی، می‌پردازد.

سیدمحمود کمال آرا، دانشجوی کارشناسی ارشد روابط بین الملل دانشگاه شهید بهشتی است.

این کتاب در هشت فصل با عناوین؛ مفهوم تفکر، کانون اندیشه ورزی، نگاهی به اندیشه ورزی در جهان، نگاهی به اندیشه ورزی در ایران، اندیشه و امنیت، توسعه اندیشه ورزی و در دو فصل پایانی آن الگوهای اندیشه ورزی برای تدوین و اجرای طرح‌های بین المللی و نیز الگوهای اندیشه ورزی برای تدوین و اجرای طرح‌های توسعه فرهنگ نگاشته شده است.

نویسنده این کتاب در بخشی آورده است:

اندیشگاه ایران و سایر ملل، مدل جدیدی در اندیشگاه‌های داخلی و خارجی می‌باشد که قرار است در آن به تجمع فکری اندیشه ورزان کشورها برای رشد و ارتقای تعاملات فی مابین و شناخت هر چه بیشتر فرصت‌ها و ظرفیت‌های ناشناخته پرداخته شود.

در پشت جلد این کتاب آمده است:

فقدان مولفه‌ی تفکر و آگاهی سبب شده تا بشر بدون پیشینه‌ای مستند، علمی و منطقی مسائل پیرامونی خود را بپذیرد. تقویت باورهای موروثی و تیز کردن شمشیر مخالفت بی‌پندار، محرکی برای عقبگرد جوامع و مقاومت در برابر پیشرفت می‌باشد. شیوع انحرافات راهبردی در هنجارهای اجتماعی و نشر اطلاعات خاکستری، عموم را در دام حباب اطلاعات جمعی محصور ساخته و تقویت باورهای غلط در اکثریت جامعه بالاخص در گروه تاثیرپذیر را دو چندان کرده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

اندیشگاه ایران و سایر ملل؛ یکی از پروژه‌های عملیاتی در حوزه اندیشه ورزی است که به عنوان الگوی اجرایی توسط نویسنده کتاب طراحی شده و در فصل هفتم همین اثر در اختیار مخاطبین قرار گرفته است. این اندیشگاه با هدف ایجاد بزرگترین شبکه فکری دانشگاهی جهان توسط جمعی از اساتید، نخبگان و دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در حال راه‌اندازی و آغاز عملیات اجرایی می‌باشد.

انتهای پیام/

کیمیا جهان پرور

هیچ فایل صوتی برای این پست ثبت نشده است.

به اشتراک گذاشتن با :
امتیاز به این مقاله
تاریخ و زمان انتشار خبر : 1401/10/09 10:23
شماره خبر : 67638
لینک کوتاه : https://daftarecinemaii.ir/?p=67638
بدون نظر

پیام بگذارید